Kronika oddílu

Staré zápisy,převzaté z webových stránek PS Kopeček:

Rok 2004

Máme tady pomalu konec prázdnin a můžeme se pomalu ohlédnout za uplynulým rokem.

Kdysi dávno v loňském roce v září jsme obnovili činnost „Čápat“ v Bruntále. Od října jsme se začali scházet na DDM Pod lipami, rozjezd družinky se celkem povedl. Začalo nás chodit „do kroužku“ celkem čtrnáct a další členové přibývali. Blížila se první oddílová akce na Rudné p. Pradědem, bylo nás tam devět a tam jsme poprvé viděli své nové kamarády z olomouckých Levhardů a rudňáckých Kosatek .Po této akci začalo období družinkové činnosti, celkem by to ušlo,pouštěli jsme draky,objevovali jsme okolí Bruntálu,aspoň někteří z nás, co jsme však nemohli stále objevit byli noví vedoucí,kteří by zastoupili Čápa,který chodí na směny a nemůže se nám věnovat každý týden.

Začala zima, naše činnost se přesunula do klubovny DDM. Nové hry,zábava pro nejmenší,ale starost pro Kuřata, aby bylo každý čvrtek co dělat a maloši se nenudili. Všichni už žili v očekávání Vánoc i nám se povedlo jedno odpoledne,když jsme ve velkém zlikvidovali zásoby vánočního těsta paní„Čápové“Pak už jen čekání na Ježíška a zimní prázdniny. Silvestr a Vidnavě společně s oddílem byl pro sedm lidí z bruntálské družinky příjemný spestřením konce roku 2004. Po pololetí ve škole jsme opět v družince prožívali zimní radovánky. Bobování na „Kótě“, zimní vycházka na Uhlířský vrch hry v klubovně.Jarní prázdniny ty byly super i když naše proběhly o týden dříve než olomoucké. Sploečně strávený víkend a následné odpoledne ve všední dny nám stačily na to aby jsme si zařádili zrověň se začali připravovat na letní činnost. Protože kdo je připraven není překvapen. Od jara pak začala hlavně pro starší „kuřata“ velká brigádní akce na Vidnavě. Skoro každý víkend na „maltě“, a práce a zase jen práce. Základna pomalu roste do krásy a naše ruce dostávají zabrat. Aby to nebylo tak, jednostrané je připraveno celoskupinová akce „Pálení čarodějnic“ v Bohuslavicích. Tam někteří z nás poprvé potkávají holky z Schocku a děti s Přeslic to jsou odíly z Olomouce, které patří do PS Kopeček.

Již od jara se chystáme a tábor do Otaslavic a čím vice se to blíží větší je naše očekávání. Pojede nás z Bruntálu asi hodně, včetně nových dětí, které se přihlásili jenom na pobyt v táboře. Snad se nám to všechno podaří včas nachystat vše se uskuteční dle plánu. Teď je ale květen a nás čeká Babiriáda v Olomouci. Starší děcka jsou ti, kteří budou pro nás mladší chystat program a mi malí se pojedeme podívat přímo na „Flóru“ v Olomouci. Jelo nás celkem sedm, v parku i na náměstí v Olomouci to bylo super,počasí vyšlo perfektně, všem se nám to libylo.

Pomalu se blíží vrchol naší činnosti letní tábor to je však již jiná kapitola našeho povídání, koho to zajmá a nebyl tam ,má možnost si přečíst i podívat se na fotky na našich internetových stránkách. Tak zase někdy příště se těšíme …. čápata !!!

PS: už je zase skoro září tak aby Vás bylo jako loni ….

Rok 2005 očima Čápa .

Při své psavé činnosti jsem skončil v září 2005 konstatováním ...aby vás bylo jako loni … . Nyní mohu s klidem konstatovat je nás víc nemusíme se bát vlka nic .

Letošní rozjezd naší činnosti se nám myslím velmi povedl . Podařilo se nám získat takové množství nových členů, že rázem je naše družina nejpočetnější z celého oddílu. To by se mělo odrážet i na naší činnosti a myslím, že se nám to zatím daří.

Letošní sezóna začala podzimní setkáním na chatě Sokolka ve Vrbně pod Pradědem. V pravdě sokolské podmínky na chatě se vyplatily. Naše děti se obešli celé tři dny bez elektřiny, vystačily si se studenou vodou ze studánky, kterou si musely sami nanosit a vše co se na chatě odehrálo bylo spjato s krásným okolím a přírodou. Jen to počasí mohlo být lepší. Starší členové nyní pod vedení Ledvinky a Trávy začali bohulibou činnost na Vidnavě . Brigády jsou krásná věc jen se nesmí přehánět neboť naši rodičové nejsou studny bezedné. Družinka začala celkem úspěšně i v celoddílové hře naše konto Pessos se začalo slibně rozrůstat. Bohužel okolnosti podzimní epidemie žloutenky v Bruntále nás přibrzdily v rozletu. Na další oddílovce v Šumperku jsme neměli zastoupení a tak jsme takříkajíc „utřeli“ .

Konec roku už tradičně na Vidnavě se vydařil i naši členové byli spokojeni. Uvidíme jakou měrou přispěli do družinkové kasy pro financování letní cesty za poklady Tajemného města v džungli.

Jen tak dál Čápata pan doktor Schweitzer by z Vás měl radost ...

Začíná nový rok 2006  je to rok plný předsevzetí a plánů

Jarňáky na Rudné se povedly sněhu i dětí bylo dost, vyřádily se v klubovně i na zasněženém kopci. Jarňáky byly v únoru tak se nám všechno posunulo. Začaly jsme se scházet v klubovně, kterou máme pronajatou od Městské knihovny, takže jsme na svém.Prcek se plně věnuje maloškům a je nás čím dál více. Proběhlo spaní v klubovně s noční hrou na hřbitově,byl se na nás podívat i Bochan. Pomalu se blíží květen a Bambiriáda. Bude to o Asterixovi a|Obelixovi takže  něco pro mladší.Jako tradičně starší odjíždějí dříve ,aby vše nachystali mladší jedou pouze na výlet a myslím,že se vydařil. Pojídali se kanci, pila medovina a kouzelné lektvary byli jsme i shlédnout skleníky na Floře (tedy jen někdo).

Nastává doba přípravy LT v Otaslavicích .Jako každý rok je to stavění ,úklid a hlídání. Letos se zapojilo i několik rodičů a tábor dostal nové vybavení,celty,lampičky do stanů,novou kuchařku od nás z Bruntálu takže může začít. Bruntálské děti mají tradičně už 2 roky převahu co se týká počtu zúčastněných. Město v džungli je čím dál blíž snad ho do konce tábora i objevíme. Noví obyvatelé tábora staví budují i kácejí. Tomáš zvaný Hejkal a Honza Dr.Voštěp mají plné ruce práce,Kvočna prázdnou marodku a Teta s Čarodějnicí prázdné hrnce po každém jídle . I to je dobře. Sluníčko 14 dní peče jako zběsilé,rodiče na návštěvní den taky napekli. Všechno tohle dohromady znamená super tábor. Je to bez hádek a ke všeobecné spokojenosti.

Konec prázdnin nás zastihl na Vidnavě. To co se zameškalo v létě je třeba dohnat a tak se staví. Čápata se pravidelně účastní brigád. Melmen a Baťoh jsou tam víc jak doma. Ledvina se může kvůli Binovi rozkrájet je tam pořád. Žížala má novou kámošku a i ony si na Vidnavě zařídily letní byt. Máme vymalováno,nové sociálky,pergolu,venkovní (křivo)krb,chatku,kterou Hejkal,Čáp,Honza a Bochan postupně předělávají na „penzion“ pro cyklisty.

A opět dětem nastává školní „radování“.Čápatůp pak začínají družinky.Rozjezd je důležitý tak si držme palce. Je třeba nahradit ty co nevydržely začínáme s novýma lidma. Bez ohledu se děje kolem nás. Jaký si to uděláme takový to máme tak do toho Čápata …

Rok 2007

     Vtomto roce se povedlo řada akcí ,které jsou pro náš oddíl nové a zajímavé. Konečně jsme se dostali i do povědomí i ve městě Bruntál. podíleli jsme se na dnech města,pořádali jsme spolu s Centrem volného času Juventus (bývalý DDM) Majáles,kde mj. vystupovala i Ewa Farna.

Na jaře velká rekonstrukce táborové základny v Otaslavicích .Nové sociálky,WC a koupelny,nové stany celkem 10 podsad,to vše bude sloužit v létě, kdy jsme poprvé pořádali samostatný turnus LT v Otaslavicích. Velký ůspěch!!! Teasák a spol. v čele celotáborovky,Žakelina aČarodějnice v kuchyni,Honza a Lenča Hospodářská část. Čáp a jeho družina vedoucích a instruktorů,ti všichni a 48 dětí se bavily 14 dní Asterixem a Obelixem. Fotky najdete na odkazu capata.rajce.net .

Podzim byl ve znamení brigád na Vidnavě a začel nový školní rok s ním přišli noví členové,bohužel jsme se i s některými rozloučili,protože se odstěhovali. Ahoj Orle a Sokole. Zima byla krutá ,ale užili jsme si ji. Kota byla naše,Rudná a Yeti se taky našel,Vidnava zažila Silvestrovské veselí,petardy létaly osto šest.

Už v zimě se začalo s dalšími přípravami na léto.

Rok 2008

Jaro nás zastihlo v plné přípravě na léto na Vidnavě. ta bude mít letos premiéru jako jedna ze základem pro konání LT. Bochan zůstal v Otaslavicích naše sídlo pro letní dny je na Vidnavě.Stavělo se, budovalo. Nová střecha,omitky,malování,nábytek,úprava kuchyně no hrůza.Ještě ,že máme kamarády a pomocníky,dík patří i OV KSČM v Bruntále,který rovněž u nás na základně pořádal LT společně s KV KSČM Ostrava pomohli hodně. Včervenci to vypuklo a bylo to opět velice povedené. Koupaliště bylo naším druhým domovem,vedoucí a instruktoři ho zase našli v Přístavišti u kolejí. Tentokrát se rýžovalo zlato na Klondiku a bylo ale velmi horko.

Podzim je tady a začínáme opět znova. Skupinové pnutí se našeho oddílu nedotýká. My jedeme dál ....

 Oddíl se schází opět na DDM Pod lipami,vedoucí je stále Čáp, instruktoři Džejna,Žofre a nově Žížala. Přibyli i noví členové. Držíme si standart 15-20 členů.Rozjezd se povedl. Od půlky září se vídáme každou středu. První oddílovka byla u Kroměříže na táb. základně ve Skavsku. Velké dobrodružství ,rojení sršňů,spousta her, Bochanův defekt,super jídlo od Lenči.

V říjnu jedeme družinkové schůzky pěkně to odsypává a už je před námi další oddílovka na Sokolce ...

 Sokolka jako každý rok nesklamala.Nádherné počasí,večery při svíčkách a spousta her. Viděli jsme břidlicový lom,koně při práci v lese,strach Tinkyho z noční hry,Blechovo popálené lítko,zákusky v cukrárně. To všechno za účasti 9 členů našeho oddílu.Na oddílové poradě byly dohodnuty některé změny,ktré se brzy promítnou do činnosti celé skupiny a hlavně našeho nového oddílu.